Ikona prednačítania stránky.
Deti zo spevokolu Slniečka
Deti zo spevokolu Slniečka
zdroj: Xenia Gondová autor: Xenia Gondová

VIANOČNÝ OBETNÝ DAR

VIANOČNÝ OBETNÝ DAR 
Vianočný obetný dar detí zo spevokolu Slniečka je nočná obloha plná svetla dobrých skutkov. Aká vzácna chvíľa. Jasle a v nich Dieťa. Betlehemská noc bola síce tmavá a studená, zato nebo bolo plné hviezd. Tie dávali svetlo na cestu všetkým, ktorí prichádzali k jasličkám. Najsilnejšie žiarila obrovská hviezda ohlasujúca narodenie Kráľa...
Čo sa to však stalo s našou oblohou dnes? Hviezdy sa niekde stratili. Čo sa to stalo s našimi srdcami? Ako často sa chvejú od zimy. Nechceli sme nechať nočnú oblohu nad jasličkami prázdnu. Rozhodli sme sa naplniť ju hviezdami našich dobrých skutkov. Iba nefalšovaná Láska, Pokoj a Dobro môžu rozžiariť svet okolo nás a ukázať cestu ostatným, nech KAŽDÝ dokáže nájsť malého Kráľa. Veď On sám už dávno žije a svieti v nás!
Milý Ježiško, dávame ti naše životy a dobro, ktoré z nich žiari. Keď sme potešili priateľa, alebo pomohli mamke v kuchyni. Keď sme sa postarali o súrodenca, alebo sa zriekli niečoho, čo máme radi kvôli šťastiu toho druhého. Daj, aby týmto naším príkladom boli povzbudení a inšpirovaní všetci ľudia v našom okolí aj v tomto chráme. Náš život je DAR od Teba. Podobne ako chlieb a víno, ktoré vzniknú za pomoci ľudskej námahy a do ktorých sa o chvíľu vtelíš Ty sám. Ostávaj s nami stále, nech ťa už naše srdcia iba hrejú a tešia. To je náš dar pre Teba k tvojim narodeninám. 
(autor textu: Veronika Vaculčiaková)